Zamów one-shot


Temira pozostaje na pisarskim urlopie.
Ginny opuściła nasz skład.

Zasady:
1. Ponieważ to duża zmiana, czytanie zasad jest naprawdę ważne. Będziemy wymagać hasła, które może się zmieniać. HASŁO TO: podaj na początku komentarza swoją ulubioną porę roku.
2. Każda osoba może złożyć DWA zamówienia. To znaczy, że w kolejce (znajdziesz ją na końcu notatki i w prawej kolumnie bloga) możesz widnieć dwa razy. Możesz być tylko raz w kolejce u jednej autorki. 
3. Możesz zamówić ponownie, kiedy tekst dla Ciebie pojawi się na blogu, a w kolejce będziesz występował raz lub wcale.
4. Autorka ma prawo odmówić przyjęcia zamówienia lub zmiany fabuły jeśli zamówiłeś coś niezgodnego z jej opisem. Autorki zawsze odpowiadają czy przyjmują twój pomysł.
5. Staramy się oddać waszą wizję, ale jest jak jest – czasami fabuła nieco zboczy z pierwotnej koncepcji. Pamiętajcie, że to wszystko zabawa, a autorka, która pisze wbrew sobie jest nieszczęśliwą autorką.
6. To od nas zależy, czy zrobimy z pomysłu one-shot, opowiadanie na parę rozdziałów lub miniaturkę.
7. Jeśli z przyczyn życiowych autorka nie podoła przyjętemu zamówieniu, ma prawo przekazać je innej dziewczynie. Informacje o tym będą widnieć w kolejce. Na pewno dostaniecie swoje zamówienie!
8. Zamówienia bez wskazania autorki będą odrzucane.
9. Przyjmujemy zamówienia od osób z profilem bloggera, przez maila na poczta.zbawienie@gmail.com albo podanym nickiem w komentarzu anonimowym.  Komentarze widmo będą odrzucane.


Sayuri7
KOLEJKA OTWARTA 

Nie wybrzydzam. Napiszę większość rzeczy. Jeśli chodzi o długość to miniaturki są zdecydowanie w moim typie, ale zdarza mi się polecieć z ilością tekstu. Nie może to jednak nigdy być pod presją.

Gatunki: nie odnajduje się w parodiach, więc napisania ich z góry odmawiam. Lubię ciężkie klimaty, coś mocnego, ale także słodkie romanse i miłosne podchody. Jednak niezmiennie moim ulubionym motywem jest nieszczęśliwa, tragiczna miłość i jednostronne uczucie. Tworzę także erotyki, lubię zwłaszcza te w realnym świecie. 

Jestem w teamie multiSaku, ale nie mam problemu z napisaniem czegoś o Hinacie, Temari, Ino lub innych kobitkach. Moje OTP to Sasori x Sakura. Wiem, dość niespotykane, jednak moim życiowym celem jest szerzenie tego shippu wśród polskiego fanfiction. Poza nimi nie są mi straszne najbardziej irracjonalne zestawienia. Zaznaczam, że nie lubię SasuSaku i jeśli je chcesz, to musisz dać naprawdę dobry pomysł na fabułę. Będę odrzucać odgrzewane kotlety z nimi. Do kanonu podchodzę z rezerwą, więc kocham wszystkie AU. Lubię zarówno świat rzeczywisty i shinobi. Podejmę się wątków hetero, yaoi, yuri, nawet wielokątów. Nie piszę slow burn, to one-shoty, ludzie. Gdzie to niby zmieścić?

Boruto leży poza strefą mojego komfortu, wiec jeśli chcesz zamówić coś z tej serii, to koniecznie poratuj mnie opisem, ponieważ (poza paroma ogólnymi założeniami) nie znam fabuły tego anime. 

Krropcia
KOLEJKA OTWARTA

No co tam Mordeczki? Marzy Wam się jakaś historia ode mnie? Nie ma sprawy! Ale zanim złożycie zamówienie, pamiętajcie:
 
Skupiam się raczej na krótkich formach i prostych, maksymalnie kilkuscenowych historiach, dlatego nie oczekujcie ode mnie kryminałów ani romansów slow burn. Z rzadka porywam się na parodie. Natomiast najchętniej piszę dramaty, romanse (w tym erotyki),  crossovery (do dogadania) i światy AU. Świat ninja raczej przyjmuje natomiast kanon już niekoniecznie. 

Piszę o parach hetero i yuri, każde yaoi odrzucę bez patrzenia. Chętnie podejmuję się też solo story oraz historii grupowych.

Zdecydowanie najlepiej pisze mi się o braciach Uchiha. Lubię także pisać o Hinacie i Sakurze ale tak na prawdę przyjmuje wszystkie postacie i ich kombinacje, o ile czuję się na siłach. Pamiętajcie, że od zamawiających wymagam podania fabuły, która zarysuje mi waszą koncepcję, w tym gatunek i świat. Nie piszę o postaciach z Boruto - nie znam, nie oglądam, nie będę się wygłupiać :)

PS. Tak. Ban na KakaSaku dalej obowiązuje. Generalnie ban na Kakashiego jest aktualny więc jak ktoś mi spróbuje tu z nim wyjechać to się pogniewamy :D

Lacerta
KOLEJKA OTWARTA

Osobiście lubię długie i rozbudowane partówki, więc jeśli marzy Ci się coś obszernego to zapraszam. Zastrzegam jednak, że to pochłania trochę życia, więc daj mi czas ;) Do krótszych tekstów się dopiero przekonuję.

Uwielbiam dramaty, smutne zakończenia, ciężki klimat, trudne relacje, toksyczną oraz nieszczęśliwa miłość. Nie straszny mi również kryminał. Lekkie, komfortowe, słodkie zamówienia mogę przyjąć, ale parodiom oraz komediom mówię NIE. Musi to przyjść u mnie samo i bez nacisku.

Co do świata, to ubóstwiam ninja i zdecydowanie najbliższy mi kanon. Lubię jednak naginać go na potrzeby fabuły, interpretować na swój sposób, czy uzupełniać luki. Z AU czy światem rzeczywistym mogę się pobawić, jeśli spodoba mi się pomysł na fabułę.

Hetero, yaoi, yuri – TAK, ale bez scen erotycznych. Nie umiem ich pisać pod presją. Rozważę wszystkie pary, jakie tylko przyjdą wam do głowy. Najbardziej lubię łączenia z Sakurą, a moje OTP to SasuSakuNie straszne mi solo story czy ukazanie relacji przyjacielskiej.

Możesz podać dokładną bądź szczątkową fabułę. Coś wymodzę. Tak czy siak dwa zdania nie zaszkodzą.

Ban na uniwersum Boruto. Nie śledzę go.KOLEJKA

Sayuri7
1.  Sci-fi dla Krropci
2. MinaSaku dla Laci
3. LeeSaku dla Eleine
4. SakuTema dla Black 
kolejka otwarta

Lacerta
1. SasuSaku dla K.
2. PainSaku dla Eleine
3. SasuSaku dla Eri
4. SasuKushi dla Kropy
kolejka otwarta

Krropcia
1. ShikaTema dla bunny
2. SasuSaku dla Eri
kolejka otwarta


21 komentarzy:

 1. Zima.

  W związku z tym, że mogę w końcu jakiś komentarz wyskrobać, to i ja się zdecyduję na jakieś zamówienie. I skieruję je do Krropci, jeśli szanowna pani pozwoli i się zgodzi, bo przez dłuższy czas czytania bloga bardzo zakochałam się w twoim stylu pisania.

  Myślę, że na spokojnie będzie się dało to ubrać w jakąś emocjonalną, dramatyczną miniaturkę. Jeśli przyjmujesz wszystkie postacie, to pokuszę się o zamówienie jakiegoś shikatema.
  Głowa ma widzi tutaj tekst skupiony na uczuciach. Może jakiś erotyk, ze smutnym tłem. Shikamaru jest ponadprzeciętnie inteligentny, pochodzi z dobrej rodziny, uczy się na lekarza. Znudzony jest jednak do cna takowym życiem.
  Właśnie wtedy w jego świecie pojawia się buntownicza, piękna Temari. Z nią można popłynąć i zrzucić na nią duży emocjonalny bagaż smutnej przeszłości, uzależnień, szemranego środowiska. Jak bywa to w takich historiach, przeciwieństwa się przyciągnęły i zaowocowały gorącym romansem, który pomaga im obojgu odnaleźć siebie w tym przeokropnie smutnym, szarym świecie. Jest to jednak miłość smutna i dramatyczna, bo jest to w końcu "zakazany owoc" dla obu stron.
  Dusza i serce moje nie obrażą się, jeśli zafundujesz im okrutny bad ending, ale zrób z tym, co tylko zapragniesz.
  Świat rzeczywisty, of course.

  Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam serdecznie!
   Cieszę się, że swoje zamówienie kierujesz do mnie! Oczywiście przyjmuję je :D Jestem ciekawa co wyjdzie mi z tego paringu.

   Usuń
 2. ~`późna jesień
  Ha! Sayu!
  Nareszcie mogę coś u ciebie zamówić. OMG
  A ja wybieram dość nietypowo, bo bez wskazania konkretnego paringu! (mam nadzieję, że można xD)
  Chciałabym horror sci fi z narutowymi postaciami i odniesieniami.
  Widzę to mniej więcej tak, Sasuke, Naruto i Sakura (albo inne losowe postacie, które dobrze pasowałyby do konkretnych ról) tworzą załogę statku nalżącego do jakiejś oficjalnej organizacji (no wiesz, coś jak gwiezdna flota, idk), któa jest na misji ratunkowej/ eksploracyjnej. Kiedy docieraja na miejsce (porzucony statek, nowa planeta) odnajdują artefakt, który przejmuje władzę nad jedną z osób (może to być Naruto i Kyuubi, Hidan i Yashin, Itaczke, który staje się zły, Sakura nawiedzona przez Kaguye), przy czym duchem może okazać się SI.
  No i wiesz, dalej dzieją się dziwne rzeczy, może ginie jakiś członek załogi, może udaje się powstrzymać go zanim zniszczy wszystko.

  Może obyć się tu bez romansu, chociaż chętnie przyjęłabym jakiś mroczny, ciężki klimat. Gdzie jedno musi walczyć o przywrócenie swojej miłości i... raczej się to nie udaje a wszyscy zmieniaja się w kosmiczne zombie.

  Co ty na to? Podejmiesz wyzwanie? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam odpowiedzieć jutro, a jednak jestem tu, uzupełniając kolejkę xD
   Biorę 😇

   Usuń
  2. Hehehe. Kto nigdy tak nie robił, niech pierwszy rzuci kamieniem xD

   Dziękować!

   Usuń
 3. Wybieram Sayuri, a moją porą na dziś niech będzie wiosna xD

  Minato x Sakura

  I znów Naruto wszystko zepsuł. Taka przynajmniej była pierwsza myśl Sakury, gdy obudziła się ze śpiączki. Pamiętała jedynie, że razem z Naruto i Kakashim wyruszyła na poszukiwania Sasuke. Kolejne, bezowocne. Strasznie bolesne. Jaskinia, w której musieli zamocować, wyryte w niej dziwne znaki, tablice, może zwoje... Nie pamiętała wiele Naruto wbiegł w sam środek, coś poruszył. Nagle jaskinia zaczęła się rozpadać...

  Nie musi być tak dokładnie jak na górze xD Chcę po prostu, żeby Sakura jakimś mniej lub bardziej pokrętnym sposobem cofnęła się w czasie, trafiając do czasów, kiedy to Minato był senseiem drużyny siódmej. Trwa w Konoha wojna. Sakura nie chce w żadnym razie mieszać się w minione dla niej czasy... Mimo wszystko dość szybko odkrywa, że nie ma wyboru. Jeśli nie będzie walczyć ramię w ramię z innymi, to zginie. Musi też znaleźć jakiś sposób, żeby wrócić.

  Nie wiem czy to nie będzie zbyt ogólne, ale chcę, żeby Minato uratował Sakurę z opresji. Raz może dwa... Chciałabym, żeby w poszukiwaniu rozwiązania często się na niego natykała, widziała jak walczy, ratuje cywili... Może żeby nawiązał się między nimi dłuższy dialog.
  Chciałabym Sakurę zauroczoną czy zafascynowaną Minato. Która owszem, wie, że jej uczucia nie mają racji bytu, ale jednak nie może się ich wyzbyć. Uczucie jednostronne, nieszczęśliwe, pozbawione jakichkolwiek nadzei. Minato to całkowite przeciwieństwo Sasuke, co bardzo w nią uderza, więc staje się łatwym celem, tak bardzo spragnionym miłości. Minato jest podobny do Naruto, więc od razu daje jej poczucie bezpieczeństwa. A przy tym jest bardziej odpowiedzialny, silniejszy, bardziej spokojny, no i bardziej męski xD
  Wrócić do swoich czasów może dokładnie tak samo, jak się cofnęła. Może znaleźć tę samą jaskinię, coś w niej przewalić, jak zrobił to Naruto i wróci xD może też znaleźć jakąś książkę z zaawansowanymi jutsu. Albo posłuchać jakąś rozmowę. Spotkać kogoś mądrzejszego od siebie, kto jej pomoże wrócić itp.
  Początek i koniec nie są dla mnie tak istotne jak środek i interakcje z Minato. Który dba o Sakurę, ponieważ uznaje on ją za mieszkańca swojej wioski. A Sakura coraz bardziej się w nim buja. Z jednej strony chce wrócić. Z drugiej, coraz bardziej nie chce. Integruje się z Minato więcej razy niż to konieczne. Pomaga. Zawsze jest gdzieś z tyłu. Fajnie jakbyś podkreśliła jej zagubienie.

  O rety. Ale namieszałam xD

  OdpowiedzUsuń
 4. Team wiosna ❤️
  Lacerta pomyślałam, że skoro może być SasuSaku i świat shinibi to chętnie bym przeczytała historie jak to Sakura opuszcza Konohe, a Sasuke próbuje ja zatrzymać. Może tylko tak jak w kanonie, na granicy wioski, albo zbierze ekipę i wyruszy w pogoń. Pozostawiam do Twojego wyboru. Mam jednak nadzieję, że przyjmiesz ☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość ogólna koncepcja, ale daje dużo możliwości :D No i jeszcze SasuSaku w świecie ninja. Oczywiście, że biorę. Ogromnie dziękuję :*

   Usuń
 5. Jesień.
  Zamówienie dla Laci. :)
  Naruto umiera i jedyne czym martwi się wioska to utrata Kyuubiego. Przez jego śmierć Sakura zdaje sobie sprawę z tego, że wioski ninja to złe miejsce, które nie dba o swoich ludzi. Wysyłają shinobi na śmierć i nie martwią się ich losem. Kiedy ktoś umrze, po prostu zastępują go kimś innym. Pain oferuje Sakurze miejsce w Akatsuki, a ona nie ma żadnych obiekcji, bo Naruto już nie żyje i poza tym fascynuje ją lider organizacji i jego światopogląd, który zaczyna podzielać. Chciałaby, żeby świat żył w pokoju. Dołącza do Akatsuki i coraz bardziej zaczyna ją interesować Pain. Bije od jego postaci potęga oraz autorytet i Sakura nie może się mu oprzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze potrafisz wymyślić coś ciekawego. Lubię takie wyzwania. Oczywiście przyjmuję :D

   Usuń
 6. ZIMA OCZYWISIE HALO
  DO LACI MOJEJ KOCHANEJ SASUSAKU BO PRZSZLAM NA ZLĄ STRONE MOCY I POLUBILAM TEN SHIP
  Kochamy dramatyczne rozwiązania, ty kochasz nieszczesliwe SasuSaku ja kocham martwą Sakurę więc OTO JEST TO, NA CO LACIA I ERI CZEKAŁY TAK. Sakura ginie w walce s Sasorim, Sasuke sie dowiaduje, odpierdala mu jeszcze bardziej niż normnalnie ma to w zwyczaju. Ma za złe Naruto i Kakashiemu ze jej nie uratowali, nie pilnowali, zaufał im a oni co?!?! ( wcale nie skopiowałam tego z naszego czatu a co)
  BUZI BUZI BUZI

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście przyjmuję to cudeńko. Bardzo dziękuję! Miło że wróciłaś :D

   Usuń
 7. zIMA, NIC SIE NIE ZMIENILO PRZEZ TE DWIE MINUTY
  zamowienie dla Krropci, korzystajcie z mojego sasusaku shipu ile mozecie bo za chile znowu ich znienawidze.
  Sasuke jest wampirem, Sakura zwykłą dziewczyną. Są razem (albo nie, no jak uważasz), ale ofc inny wampir z JAKIEGOS powodu zaczynamiec na jej punkcie obsesje i w koncu ją dopada!!! BUM JEJ KREW JEST TAKA PYSZNA ZE WYSYSA JĄ DO CNA A NASZA ULUBIONA RÓZÓWA KOBIETA UMIERA!!!!! SASUKE WIĘC POPRZYSIĘGA ZEMSTE WRRR
  Wiesz o co chodzi *mruga*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mordo ty moja. Ciebie tu tak dawno nie było, że grzechem byłaby moja odmowa. Oczywiście, że przyjmuje i wiem o co chodzi.

   Usuń
 8. Zima - ale taka co piździ za oknem, grozi śmiercią lub kalectwem i sprawia, że kubek kakao i kocyk są najlepszym miejscem na świecie.

  Lacia! Słońce ty moje. Ty lubisz wyzwania i długie historie. Ja w moim pomyśle widzę duże pole do popisu.
  Chcę Sasuke x Kushina, w świecie ninja.
  Sasuke musi cofnąć się w czasie żeby uratować Czwartego Hokage przed śmiercią z rąk Kyuubiego. Dlaczego? Pozostawiam to do Twojej wyobraźni. Jednak, gdy dociera na miejsce, Minato zdążył już poświęcić swoje życie ale Sasuke trafia do świata, w którym Czwarty zginął dużo wcześniej i Kushina nawet nie wie, że jest z nim w ciąży.
  Uchiha czuje się zobowiązany do opieki nad kobietą. W końcu miał jej zapewnić szczęśliwe życie, a sprawił jedynie, że to ona pozostanie sama zamiast Naruto. Towarzyszy jej wszędzie. Zaprzyjaźniają się.
  I nagle okazuje się, że Kushina jest w ciąży ale nie z nim, o nie! Oni jeszcze nie są ze sobą TAK blisko. To dziecko Minato.
  No więc do Sasuke powoli dociera, że Naruto istnieje i się urodzi. I że prawdopodobnie będzie musiał wychowywać swojego przyjaciela :D
  Do tego nasz biedny bohater musi poradzić sobie z tym, że jego rodzina... żyje. No bo przecież nie było masakry (jeszcze) i na co dzień widuje się z własną matką, która jest najlepszą przyjaciółką jego... dziewczyny?

  No więc wyobraź sobie, że ja tu widzę trochę dramatu. Tyle sprzeczności dla biednego Sasuke! Wymieszanego z romansem oczywiście, bo budowania relacji między wściekłym habanero a ponurakiem chcę jak najwięcej.
  Ale widziałabym tu też Sasuke jako ojca, którym nigdy nie miał okazji być w Boruto. Trochę i przyjaciela, bo nie chce aby TEN Naruto przechodził przez to wszystko co oni musieli znosić w swojej czasolinii. W dodatku, to jest okazja aby sam mógł mieć rodzinę, na którą nie mógł liczyć u siebie (i tu ważna informacja - nie chce żeby to był Sasuke w Boruto, bardziej ten wojenny. Tuż po nawróceniu. Może w jego wszechświecie Naruto i Sakura połączyli się zanim wrócił do wioski i m.in też dlatego postanowił ucieć, żeby nie widzieć ich wspólnego szczęścia? You know, żeby za bardzo nie miał wyrzutów, że zostawił Sakure (która ma męża) i Saradę (bo nie istnieje))
  Możesz tam wrzucić oprócz randek Kushiny z Sasuke ich wspólne życie po porodzie, wychowywanie Naruto, Twoją wizję tego, jak obecność Sasuke wpłynie na politykę Konohy - czy dojdzie do masakry itp. to byłoby mega!

  No i co ty na to? Możesz to pisać dłuuuugoo. Myślę, że fabuły dojebałam ci niemal na całego bloga oddzielnego ale ciiiii :D Przyjmiesz to wyzwanie? xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tyyyle wątków. Matko. Zakochałam się. Oczywiście przyjmuję

   Usuń
 9. Jesień.
  Sayu, wybieram cię!
  Sakura ma dosyć aroganckich i nadętych bufonów, którzy zmieniają dziewczyny tak często jak skarpetki. Po zdradzie poprzedniego chłopaka ma postanowienie, że do końca życia pozostanie singielką, jednak przez chęć utarcia nosa swojemu byłemu impulsywnie zgadza się na randkę z Lee, który podkochuje się w niej od podstawówki i... Jest on zaskakująco czarujący.

  Hihihi. Słodki romansik z Lee, bo tego nam teraz trzeba. Świat rzeczywisty, proszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ktoś żyje na tym blogu, jupi xD
   Przyjmuję. Może słodki romansik mnie ruszy z pisaniem

   Usuń
 10. nadal zima i nadal mroźna, dajta mi w tym roku pls
  jako że masz otwartą kolejkę sayu, to ja znowu przylazłam pardon me
  ja bym chciała słuchaj temari x sakura. świat ninja. po tym jak sakura uratowała kankuro temari zaczęła do niej czuć sympatię tylko że hola hola ona zdecydowanie była zbyt entuzjastyczna i duża jak na sam fakt, że uratowała jej brata. po wojnie częściej zaczęła pojawiać się w konosze i wszyscy myśleli że to przez shikamaru ale gówno prawda tylko różowe kudły jej był w głowie. może nawiązanie do tego, że sakura jest podobna do shikamaru idk chce chociaż kissa bardzo ładnie proszę :C

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyczuwam próby poderwania niewinnej i nieogarniętej o co kaman Saku. Bierę~

   Usuń

Wena żreć coś musi — jeśli czytasz, to doceń naszą prace i skomentuj!